4.ÇORUM TANITIM GÜNLERİ ANKARA AKM’DE BAŞLADI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
4.ÇORUM TANITIM GÜNLERİ ANKARA  AKM’DE BAŞLADI
HABERLER

4.ÇORUM TANITIM GÜNLERİ ANKARA AKM’DE BAŞLADI

Çorum Valiliği himayelerinde, Çorum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 16-19 Kasım 2017 tarihleri arasında devam edecek olan 4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açılışı Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışa TBMM İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu, Tarım Orman Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, davetliler ile çok sayıda Çorumlu iştirak etti.

Tanıtım Günlerinde 4 gün boyunca ziyaretçilere; yerel kültüre ait “Yöresel gıda ve ürün sunumları, Türk Halk Müziği Konserleri, Çorum yöresi halk oyunları gösterileri, Semah gösterimi, Kafkas Halk Dansları gösterisi, sıcak Çorum Leblebisi ikramı ve satışı, Hitit Kıyafetleri Defilesi, çeşitli fotoğraf sergileri, bir ritüel olarak mevlid ve düğün törenlerinin vazgeçilmez yemeği “İskilip Dolması” ve Tel Tel Tatlı ikramı ile eskimeyen geleneklerimizden Yöresel Kına Gecesi eğlencesi sunumu yapılacak.