GÜNEŞ VE ÇATMA REKTÖR ALKAN’I ZİYARET ETTİ | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
GÜNEŞ VE ÇATMA REKTÖR ALKAN’I ZİYARET ETTİ
HABERLER

GÜNEŞ VE ÇATMA REKTÖR ALKAN’I ZİYARET ETTİ

İSKİLİP MYO YENİ BİNASI HIZLANDIRILIYOR

İskilip Kaymakamı Bahadır Güneş ve Belediye Başkanı Recep Çatma, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti. Ziyarette kaba inşaatı bitirilerek Rektörlüğe teslim edilen İskilip Meslek Yüksek Okulu yeni binasının tamamlanmasına yönelik yapılacak olan çalışmalar ele alındı

 

İskilip Meslek Yüksekokulunun mevcut durumu hakkında genel değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede; İskilip Kaymakamlığı’nın desteği, Belediye Başkanlığı’nın öncülüğünde İskilip Yükseköğretim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılan Meslek Yüksekokulu ek binası ile ilgili izleyen yıllarda gerçekleştirilecek çalışmalar ele alındı.

 

Üniversitenin tüm birimlerinde olduğu gibi ilçelerdeki Meslek Yüksekokullarında da başlatılan çalışmalar sonucunda önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten Rektör Alkan, yaşanan bu gelişmelerle birlikte fiziki şartların arttırılmasının yakalanan büyüme ivmesine önemli ölçüde katkı sağlayacağını vurguladı.

REKTÖR ALKAN; “YENİ BİNA İLÇE VE ÜNİVERSİTE ADINA ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR."

Bu çerçevede İskilip Meslek Yüksekokulu için yapılan ek binanın hem üniversite hem de ilçe adına önem arz ettiğini belirten Alkan, sürecin ilerlemesindeki desteklerinden dolayı başta milletvekilleri olmak üzere İskilip Kaymakamlığına, İskilip Belediye Başkanlığına, Yükseköğretim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile tüm hayırseverlere teşekkür etti.