3 AYRI BÖLGEDEN 5 ŞEHİT HABERİ GELDİ | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
3 AYRI BÖLGEDEN 5 ŞEHİT HABERİ GELDİ
HABERLER

3 AYRI BÖLGEDEN 5 ŞEHİT HABERİ GELDİ

Bu sabah peş peşe gelen şehit haberleriyle sarsıldık. Acı haberin ilki Hakkari'den geldi. 2 askerimiz yıldırım düşmesi sonucu şehit düştü.Diğer kötü haberde Şanlıurfa'dan geldi. Akçakale'de terör örgütü PKK/PYD tarafından atılan havan mermisinin hudut karakoluna düşmesi sonucu 2 askerimiz şehit oldu. Bu haberlerin ardından bir acı haberde Pençe Harekatı Bölgesinden geldi. 1 askerimiz yıldırım düşmesi sonucu şehit oldu.

Acı haberlerin ilki Hakkari’den geldi.

Üs bölgesine yıldırım isabet etmesi sonucu Uzman Çavuş Bünyamin Çabuk (24) ile Uzman Çavuş Furkan Yılmaz (22) şehit oldu, 13 asker de yaralandı.

 

İkinci acı haber de Şanlıurfa’nın Akçale İlçesi’nden geldi. PKK/YPG terör örgütü tarafından gece saat 23.00 sıralarında Tekçe Hudut Karakolu’na havan topuyla saldırı düzenlendi.

Saldırıda Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin (23) ile Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin (28) şehit düştü, iki asker ile bir doktor ise yaralandı.

Üçüncü acı haber ise Kuzey Irak’taki Pençe Harekatı Bölgesi’nden geldi. Burada da yıldırım düşmesi sonucu bir askerimizin şehit düştüğü öğrenildi.