İSTİKLAL MARŞININ KABULU TÖRENİ | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSTİKLAL MARŞININ KABULU TÖRENİ
HABERLER

İSTİKLAL MARŞININ KABULU TÖRENİ

İskilip’te 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ilçe programı  İskilip Öğretmen Evi konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Programa İlçe Kaymakamı Bayezit Bestami Alkan, Belediye Başkanı Recep Çatma, Garnizon Komutanı Per. Atğm. Erkan Ulukaya, Jandarma komutanı teğ Ziya Balcıoğlu, Emniyet Müdürü Erol Karasu, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, daire amirleri. Öğretmenler, öğrenciler, davetliler ve vatandaşlar katıldılar.

 

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü programı saygı duruşu ve coşkulu okunan istiklal marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başladı. İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan video gösterisini İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuma takip etti. Öğrencinin gözyaşlarıyla okuması salondakilerin de duygulanmalarına sebep oldu. Programda İstiklal Marşının okunması davetliler tarafından büyük beğeni kazandı.

 

Günümüzden Mehmet Akif Ersoy'a mektup yarışmasında birinci olan Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nur Bahar Yurttaş nin mektubu okunduktan sonra öğrenciye İlçe Kaymakamı Bayezit Bestami Alkan tarafından ödül verildi. Tören Mehmet Akif şiirlerinin okunması ve oratoryo gösterisiyle devam etti. Öğrencilerinden oluşan koro tarafından seslendirilen müzikler ve marşların okunmasının ardından tören sona erdi.