Eserleriyle anılacak, tarihe geçecek | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
Eserleriyle anılacak, tarihe geçecek
HABERLER

Eserleriyle anılacak, tarihe geçecek

25 yıldır konuşulan, hakkında çeşitli siyasi spekülasyonlar yapılan Açık Cezaevi yatırımı İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma döneminde gerçekleşti.
Belediye tarafından Hacıpiri Mahallesi sınırları içinde bulunan Kazanlı Mevkii’nde yer tahsisi yapılan Açık Cazaevi inşaatı aralıksız devam ediyor. 
Toplam inşaat alanı 19 bin metre kare olan Cezaevi kompleksinde 1 adet Açık Cezaevi, 1 Adet Teknik bina, 1 adet Su Deposu, Ziyaretçi binası, Giriş binası, İdari bina, 1 Adet Atölye, 1 Adet sosyal tesis, 3 adet idari personelin ikamet edeceği lojman bulunuyor. 
İnşaat çalışması çok sayıda iş makinesi ve 85 personelle devam ediyor. Başkan Çatma bina inşaatına Belediyenin her türlü desteği verdiğini Caza evi inşaatının sözleşmede 500 Gün süreli olmasına rağmen daha kısa sürede bitirilip 2018 yılında teslim edileceğini söyledi.
RECEP ÇATMA; "YATIRIMA EKONOMİK AÇIDAN OLARAK BAKMAK LAZIM"
Belediye Başkanı Recep Çatma yatırımın İskilip ekonomisini canlandıracak olmasının önemine işaret ederek "Konuya bu çerçeveden bakmak lazım. Meslek Yüksek Okulu kaba inşaatını tamamlayarak Rektörlüğümüze devrettik. Diğer eğitim yatırımları ile birlikte düşünüldüğünde bu yatırımlar İskilip esnafını önemli ölçüde rahatlatacak. Bütün hemşerilerimin bu yatırımları yerinde görmesi önemlidir. Bu hedefimizin önümüzdeki yıl kendini hissettireceğinden kuşkum yoktur. Memleketimize hayırlı olsun. Cezaevi yatırımının İskilip'e kazandırılması için sarf ettiğimiz çabalar olumlu sonuç vermiştir. Bu süre içinde çalışmalarımıza destek veren siyasilerimize ve bürokratlarımıza şükranlarımı sunarım. Ayrıca inşaatın hızla tamamlanması için gayretle çalışan teknik personel ve tüm çalışanlara teşekkür ederim." dedi.   
ÇATMA ESERLERİYLE TARİHE GEÇMİŞTİR
İddialı bir söz olduğunu bilerek diyoruz ki Belediye Başkanı Recep Çatma İskilip'e kazandırdıkları ile siyasi tarihe geçmiştir. Değerini şimdi anlamayanlar sonra mutlaka anlayacaklardır. Altyapının bitirilmesi kentleşmenin önünü açmıştır. Kazandırdığı yatırımlar 3,5 yıla sığdırılamayacak kadar değerlidir. Başlığımız Belediyenin web sitesinden özellikle alınmıştır. Vaktinde bu başlıkla eleştirenlerin olduğunu biliyoruz.