MİNİKLERDEN TATLI ZİYARET | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
MİNİKLERDEN TATLI ZİYARET
HABERLER

MİNİKLERDEN TATLI ZİYARET

İskilip Anaokulu öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu’nu ziyaret etti.

 

Anaokulu öğrencilerinin yaparak yaşayarak öğrenmelerinin hedeflendiği çalışma ile çocukların hayata hazırlanmaları hedefleniyor. Öğretmen Elif Ceylan ile birlikte  sınıflarında yaptıkları portakal reçelini İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, Şube Müdürleri Fatih Okumuş ve Bilal Erğan'a ikram ettiler.

 

      Okul müdürü Özlem Çerezci, "İskilip Anaokulu'nda çocuklarımız hayatlarında en kritik dönem olan okul öncesi dönemde tüm gelişim alanları desteklenerek hayata hazırlanıyorlar. Çocuklarımız okulda yaptıkları bilişsel ve akademik etkinliklerin yanında günlük yaşam becerilerini geliştiren yoğurt yapımı, reçel hazırlama, komposto ve turşu yapımı vb etkinliklerle temiz ve organik beslenmenin önemini fark ediyor, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin tadına varıyorlar." dedi.

 

      Minikler, hazırladıkları ve kavanozlarla ailelerine de ikram ettikleri reçelleri Milli Eğitim Müdürünü ziyareti sırasında nasıl yaptıklarını adım adım anlattılar. Onları ilgiyle dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, “ genellikle evde annelerin yapabileceği reçel, yoğurt, komposto gibi yiyecekleri siz küçük dev adamların yapması bizlere gurur verdi.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu hazırlanan portakal reçelinin kendilerine ikram edildiği güzel ve nazik  davranışlarından dolayı İskilip Anaokulu öğrencilerine, öğretmen ve idarecilerine teşekkür etti.