‘YÖNETİM VE İYİ YÖNETİCİLİK’ KONFERANSI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
‘YÖNETİM VE İYİ YÖNETİCİLİK’ KONFERANSI
HABERLER

‘YÖNETİM VE İYİ YÖNETİCİLİK’ KONFERANSI

İskilip’te okullar konferans vermeye devam ediyor. Bu sayede öğrencilerin zihin dünyaları  genişletilip farklı bakış açıları kazandırılıyor.

İskilip Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip  Lisesi’nde  ´Yönetim ve İyi Yöneticilik´ konusunda konferans düzenlendi.

Konferansa ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, İlçe Müftüsü Nurettin İçtüzer , İskilip Meslek Yüksekokulu müdür yard Abdulkadir Özdemir, Şube md Fatih Okumuş, imam hatip okullarının idarecileri ile Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip  Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim üyesi İskilip Meslek Yüksekokulu müdürü Prof. Dr. Muammer Cengil  tarafından İskilip  Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip  Lisesi öğrencilerine   ´Yönetim ve İyi Yöneticilik´ kavramları konusunda konferans verildi. Prof. Dr. Muammer Cengil verdiği konferansta yönetim ve yöneticilik kavramlarını ayet ve hadisler ışığında farklı bir pencereden ele aldı. 

Yönetim ve yöneticilik kavramları için öğrencilerin tek tek görüşlerine başvuran Prof. Dr. Muammer Cengil, farklı bir bakış açısıyla her insanın esasında bir yönetici olduğunu, ve  asıl iyi yöneticinin beden,  zaman, vakit, ömür, sağlık, sıhhat ve gençlik gibi sahip olunan imkan ve nimetleri iyi kullananlar olduğunu ifade etti.

Öğrencilere hem İlahiyat fakültesi hem de İskilip Meslek Yüksekokulu hakkında bilgilerin de verildiği konferansta öğrencilere ders çalışmaları ve hedef sahibi olmaları hususunda uyarılarda da bulunuldu.

Soru cevap faslı ile devam eden konferans sonunda söz alan ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu öğrencilere anlatılanların hayatlarına uyarlamalarını isteyerek öğrencilik ve sorumluluklarını hatırlattı. Çalışmalarında ve üniversite sınavlarında başarılar diledi. Konferansa katılanlara ve Prof. Dr. Muammer Cengil’e güzel sunum için teşekkür etti.