İSKİLİP BELEDİYESİ 1.400 HANIMI KAPLICAYA GÖNDERİYOR | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP BELEDİYESİ 1.400 HANIMI KAPLICAYA GÖNDERİYOR
HABERLER

İSKİLİP BELEDİYESİ 1.400 HANIMI KAPLICAYA GÖNDERİYOR

İskilip Belediyesi Kültür Gezileri kapsamında hazırlanan bir proje çerçevesinde İskilip’ten bin 400 hanım kaplıcaya gönderiliyor. İlk kafile 19 Nisan Perşembe sabahı Belediye Başkanı Recep Çatma tarafından uğurlanarak termal tesislere ulaştı.

         Uzun süren tespit ve davet çalışmasının ardından uygulamaya konulan proje kapsamında hanımlar Yozgat Sorgun’da beş yıldızlı termal tesisli otelde iki gece, üç gündüz ağırlanacak. Dönüşte de Alacahöyük gezisi gerçekleştirilecek. 12 Kafile ile 2 otobüs halinde devam edecek kültür gezileri Ramazan ayı başlarında tamamlanacak.

Hizmet tamamen ücretsiz olarak sunulurken altyapıda Belediye Meclis Üyesi Fatma Selvi, Belediye Başkanı Çatma’nın eşi Ayfer Çatma ve Belediyede çalışan hanım personellerden oluşturulan ekip yoğun bir gayretle çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Recep Çatma İskilip’te altyapı çalışmalarını tamamladıklarını, bundan sonraki süreçte üst yapıya, sosyal, kültürel ve turizme yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini, hanımlara kaplıca hizmeti ile bir ilki gerçekleştirdiklerini beyan etti. Çatma “Gezi çalışmasını planlarken İskilip’te Hanım kardeşlerimizden oluşan geniş bir kitlenin bu hizmetten yararlanmasını hedefledik ve başarılı bir çalışma ortaya çıkardık. Toplumun her kesimine yönelik benzer çalışmalarımız devam edecektir. Emeği geçenlere ve kültür gezimize katılan hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.