İskilip Gazetesi | Çorum | AVC


TESPİTLER

SAMİMİ, DÜRÜST,ÇALIŞKAN


İskilip son dört yılda son 30 yılın hizmet ve yatırım açığını kapatmıştır. Alışık olmadığımız bunca yatırım hizmet Belediye Başkanı Recep Çatma’ya kısmet olmuş, 10 yıl sonra belki bu günden daha çok hayırla yad edilecek çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Başkan Çatma göreve geldiği günden bu güne kendini İskilip’e ve İskilipliye hizmete adamış, takdir toplamıştır. Çalışkanlığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

Uyumlu, tarafsız ve titiz çalışmasıyla altyapıdan sonra üstyapıda da adından söz ettirecek işlere imzasını atmaya devam eden Başkan gerek yeşil alan gerekse kültürel faaliyetler konusunda da hızla açığı kapatacaktır. Âlimler Müzesi, kent Meydanı çalışmasından sonra Kalenin restorasyonu ve Semerciler Arastasının açık müze haline getirilmesi çalışmasına yoğunlaşan Başkan bu uygulamaların gerçekleşmesi içinde büyük çabalar sarf etmektedir.

Hizmetlerinde hiçbir ayrım gözetmeyen sadece kaliteyi ön planda tutan Çatma döneminde dikkat çeken başka bir gerçekte Belediye Meclis Toplantılarında kararların tamamına yakınının oy birliği ile alınıyor olmasıdır. Bunda da Meclise karşı samimi, dürüst ve doğru bilgilendirmeden kaynaklanan yapısının önemi büyüktür.

Seçim döneminde vaat ettiği hizmetlerin tamamına yakınını gerçekleştirdi. Çeşitli nedenlerle yapılamayanlarında tamamlanması için gayret eden Belediye Başkanı Recep Çatma vaat etmediği birçok hizmeti de İskilip’e kazandırmıştır. Cami yapımı, Kuran Kurslarına destek, kuruyan mahalle çeşmelerinin yeniden akması, eğitime sağladığı fiziki destekler bunlardan sadece bir kaçıdır.

Belediyede israfı önleyen Başkan Çatma kılı kırk yararak harcama yapmaktadır. Kendisine yapılan yoğun telkinlere rağmen dört yıldır makam arabası almamış, halen kendi aracını kullanmaktadır. Başkanlıktan önceki mütevazi yaşamını Başkanlıkta da devam ettirmektedir.

Gazetemiz doğruları, İskilip’in ihtiyaçlarını yazmakla beraber eleştirisini ve takdir etme, tespit etme hakkını da kullanmaktadır. Mesele insanların makamlarında iken kıymetinin bilinmesidir. Geriye dönüp baktığınızda zamanında acımasızca eleştirilen dedikodusu yapılan Başkanlar bu gün efsane olarak anılmaktadır. Değerlerimizi zamanında takdir edersek onların çalışma şevkini de artırırız. İskilip’e taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun diyoruz. Saygılarımızla…

İSKİLİP GAZETESİ