TBMM’DE İSKİLİP DOLMASI GELENEĞİ SÜRÜYOR | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
TBMM’DE İSKİLİP DOLMASI GELENEĞİ SÜRÜYOR
HABERLER

TBMM’DE İSKİLİP DOLMASI GELENEĞİ SÜRÜYOR

Bütçe Görüşmeleri Öncesi Milletvekillerine İskilip Dolması İkram Edildi.

İskilip Belediyesi Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütçe görüşmeleri öncesi üç yıldır devam ettirdiği Milletvekillerine İskilip Dolması ikramı Geleneğini bu yılda devam ettirdi.

AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Bütçe görüşmelerinde geleneksel hale getirdikleri İskilip Dolması kazanlarını TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Çorum Milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt ve Vali Necmeddin Kılıç, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ile birlikte açtıklarını belirtti.

Uslu, Vali Kılıç ve İskilip Belediye Başkanı Çatma ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekilleri ile sohbet ederek, kendilerini İskilip Dolması ikramına davet ettiklerini kaydetti.

Uslu, yaptığı açıklamada, "500 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde "Saray Yemeği" olarak nitelendirilen İskilip Dolmamız TBMM Başkanımız, Milletvekillerimiz ve misafirlerimiz tarafından oldukça beğenildi." dedi.

İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma; “ İskilip’in yöresel yemeği olan İskilip Dolmasının TBMM’de tanıtımının önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Dolmamız vekillerimiz tarafından çok beğenilmekte. Yemeğimize katılan Milletvekillerimize, Çorum Valimize, İlçe Teşkilatımıza, Belediye Meclis Üyelerimize  şükranlarımı sunuyorum.” dedi.