KUDÜS DAVASININ SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
KUDÜS DAVASININ SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
HABERLER

KUDÜS DAVASININ SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

81 İlimizin tamamında olduğu gibi İskilip’te de ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına lanet yağdı. Cuma namazı sonrasında Ulucami Meydanında toplanan kalabalık ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atarak Kudüs davasına sahip çıktılar. Belediye Başkanı Recep Çatma, STK Başkanları ve İskiliplilerin toplandığı protesto mitinginde Ak parti İlçe Başkanı Mustafa Lek basın açıklaması yaptı. Lek konuşmasında;

“Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

 

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

 

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

 

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

 

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

 

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

 

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

 

Türkiye’nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

 

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

 

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

 

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

 

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi. 

Haber/Fotoğraf : Hasan Karakuş