İSKİLİP’TE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ KUTLANDI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP’TE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ KUTLANDI
HABERLER

İSKİLİP’TE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ KUTLANDI

İskilip’te geniş kitleli bir katılımla 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi

            Erenler Cumhuriyet Ortaokulu ve Erenler İmam Hatip Ortaokulu müdürlüğü olarak ortaklaşa hazırlanan 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı İskilip Öğretmenevi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kutlama ve anma törenini bir arada gerçekleştiği programa Bayat Kaymakamı İskilip Kaymakam V.  Mustafa Çelik, Garnizon Komutanı Per. Astğ. Aziz Emre  Karaca , İskilip Belediye Başkan Vekili İsmail Suakıtıcı, İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu , emniyet müdürü V Muhammet Semih Çolak, Malmüdürü Remzi Ekici, tapu müdürü Enver Baskın, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, okul müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrencilerin katıldılar.

ımıyla büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlandı.

Program tüm şehitlerin anısına düzenlenen saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı İskilip Erenler Cumhuriyet Ortaokulu ve İskilip Erenler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Süleyman Gökoğlu yaptı. Okul Müdürü Süleyman Gökoğlu Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Marşının yazılma sürecini anlattığı konuşmasını  “Hem bu yüce destanı yazan ustayı, hem de bu destanı yazdıran sayısız kahramanı rahmetle anıyor ve şanlı bayrağımızın göklerde, İstiklal Marşı’mızın dillerde, vatan sevgisinin iman dolu göğsümüzde ebediyen var olmasını diliyorum.” diyerek sonlandırdı..

.

Açılış konuşmasının ardından tiyatro gösterisi, şiirler, takip ettiği program oratoryo gösterisiyle coşkunun doruk noktasına çıktığı bir hal alırken zaman zaman izleyenler arasında duygulananların da olduğu görüldü. Okul korosunun “Ay Yıldızlı Bayrağım” şarkısıyla final yapan programa “Ay Yıldızlı Bayrağım” şarkısı söylenirken tavandan aşağı sarkıtılan bayrak gösterisi damgasını vurdu.

Program sonunda sergilenen program, kaymakam Mustafa Çelik ile diğer kurum amirlerinden, programa katılan misafirlerden, veli ve öğrencilerden büyük beğeni aldı.