VATANDAŞIN HASTANE MEMNUNİYETİ ARTIYOR | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
VATANDAŞIN HASTANE MEMNUNİYETİ ARTIYOR
HABERLER

VATANDAŞIN HASTANE MEMNUNİYETİ ARTIYOR

 

Vatandaşların 100 Yataklı İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine memnuniyeti artıyor.

100 Yataklı İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi bir taraftan doktor açığını kapatırken diğer yandan donanımsal eksiklerini tamamlayarak hizmet alanını geliştiriyor. 6 Ay öncesine göre uzman doktor açığı hızla gideriliyor. Çoğu hastalık, tetkik ve tedavi için Çorum’a sevk edilen hasta sayısında gözle görülür biçimde azalmaya başladı.

YATAN HASTA SAYISINDA DOLULUK ORANI YÜZDE 80’E ULAŞTI
Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz Eylül ayında yatan hasta sayısı sadece 15 iken Şubat ayı itibariyle yüzde 80’e ulaştı. Bunda pratisyen ve uzman doktor sayısındaki artış ile tetkik ve tedavide sağlanan hız, hastane yönetiminin ve personelin gayreti önemli etkenlerden biri olarak göze çarpmakta.

TETKİKLERDE BİR GÜNDE SONUÇ ALINIP, TEDAVİYE BAŞLANIYOR
Örneğin anestezili endoskopi Çorum’un ilçelerinde tek yapılan hastane İskilip Devlet Hastanesi. Anestezisiz endoskopi için bile bu gün Çorum Devlet Hastanesinde 6 ay sonrasına gün verilirken İskilip’te aynı gün sonuç alınarak tedaviye başlanıyor.

13 UZMAN DOKTORLA BERABER HEKİM SAYISI 20’Yİ GEÇTİ
Doktor açığının giderilmesinde hastane yönetiminin bakanlıkla sürekli iletişim halinde olduğu edinilen bilgiler arasında olduğu bilgisine ulaşıldı. Uzman ve pratisyen hekim sayısı 20’yi geçmiş durumda. Bakanlığında İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine bakışının olumlu yönde olduğu biliniyor.

Bu çerçevede; 2 anestezi uzmanı, 3 çocuk doktoru, başhekimle beraber mevcut durumda 2 dâhiliye uzmanı, 1 Fizik tedavi uzmanı, 1 genel cerrah, 1 ortopedi, 1 radyoloji, 9 pratisyen hekim tedavi hizmeti verirken 1 dâhiliye ve 1 Kadın doğum doktorunun da önümüzdeki günlerde göreve başlayacağı kesinleşti. Bunun yanında 4 diş hekimi de İskiliplilere tedavi hizmeti vermeye devam ediyor.

VATANDAŞIN HASTANE MEMNUNİYETİ ARTIYOR
Hasta ve hasta yakınları devlet hastanesindeki tedavi hizmetlerinden, hastane yönetiminden, personelden ve verilen hizmetlerden memnun olduklarını söylüyorlar. Bundan 6 ay önceki durum göz önüne alındığında vatandaşların, hasta ve hasta yakınlarının hastane hizmetlerine bakış açısının olumlu yönde olduğu gözlemlendi.