İSKİLİP’TE OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP’TE OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
HABERLER

İSKİLİP’TE OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İskilip İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, ilçe MEM toplantı salonunda okul müdürleriyle ikinci dönem başı toplantısı yaptı.

Toplantıda 2019-2020 öğretim yılının 1. dönem değerlendirmesi yapılarak, ikinci dönemde eksiklikler, aksayan yönler, tamir tadilat, projeler ve öğrenci başarısı için nelerin yapılacağı okul müdürlerinin görüşleri alınarak planlaması yapıldı.

Toplantıya İskilip ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, Milli Eğitim Şube müdürleri Bilal Ergan, Fatih Okumuş, yanında İskilip merkez ve köy okul müdürleri ile kurum müdürleri katıldılar. İskilip ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu başkanlığında ilçe MEM toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. Dönemi değerlendirildi.

İskilip ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu toplantıda yaptığı konuşmasında;” bir eğitim öğretim dönemini sorunsuz attık. Eğitim liderleri olarak bunda en büyük katkı sizlerindir. Tübitak 4006 bilim fuarı açılışıyla başladığımız eğitim ve öğretime pek çok yarışmalarda dereceler, Türkiye 1.likleri alarak devam ettik. Fen lisesi ve Misakı Milli İlkokulumuzun doğalgaz dönüşümü ile kalorifer sisteminden vazgeçilmiştir.  Bazı okullarımızda tamir tadilat işleri yapıldı. Temizlik ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Deneme sınavları devam ediyor. Pansiyonlarımız yererince dolu değil. Değişim eğitimle başlar projemiz yeni formatıyla devam ediyor. Her okulun da en az bir projesi olmalı. Okul müdürlerimizin gayret ve çabası olmadan bu yapılanları başaramazdık.” Dedi. Dönem içinde yapılan çalışmalar hakkında müdürlerle bilgi alış verişinde bulunulan toplantıda ikinci dönemde de hazırlık çalışmasının eksiksiz tamamlanması istendi. Eğitim öğretim adına çok önemli bir sorun yaşanmadan tamamlanan bir dönem geçirilmesinde yaptıkları katkılar için okul müdürlerine teşekkür edildi.

İkinci dönem içerisinde projelerin uygulanması, tübitak 4006 proje başvurusunun tamamlanması, beyaz bayrak, beslenme dostu okul başvurularının süratle yerine getirilmesi, DYK kurslarından azami verim alınması ve diğer hususlarda uyarılarda bulunuldu.

 

 

 

Bu sene ilk defa gerçekleştirilen liselere geçiş sınavının henüz açıklanmış olması nedeniyle yapılan açıklamada öğrenci başarılarının takibinin yapılması ve tercih danışmanlığına dikkat çekildiği toplantıda öğrencilerin yeni kayıt sistemiyle karşılaşacağından onların bilgilendirilmesinin önemli olduğu belirtildi. İskilip’te ilk belirlemelere göre yüzde 1'in altında yüzdelik başarı gösteren öğrencinin olduğu bildirildi. İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu yeni sistem olan merkezi sınavla öğrenci alan okullar ve mahalli kayıt hakkında bilgilendirmede bulundu.

Şube müdürü Fatih Okumuş ücretli öğretmen görevlendirmesi, yer değişiklikleri, maaş, ekders ve yapılması gereken işlemler ile taşeron işçiler hakkında bilgilendirmede bulundu. Görevlendirmelerin zamanında teklif edilmesi, Ekders ve maaşların hesaplanmasında her okul müdürlüğü yapması gerekenleri zamanında hazırlayarak idareye bildirmeleri gerektiği hatırlatıldı.

Şube müdürü Bilal Ergan eğitim öğretim, taşımalı sistem, din öğretimi konularında hem bilgilendirme hem de hatırlatma uyarısında bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu toplantıya katılımlarından dolayı tüm okul müdürlerine teşekkür edip ikinci dönem için başarılar dileyerek toplantı sona erdi.