UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI
HABERLER

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI

 

İskilip’te Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu toplandı.
Kaymakam Muharrem Eligül,
uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlar nedeniyle emniyet ve jandarma teşkilatını kutladı.
Koordinasyon içinde yürütülen operasyonlar sonunda güzel sonuçlar alındığını belirten Vali Kılıç, İskilip'te  gerçekleştirilen çalışmalarla uyuşturucu ticaretine büyük darbe indirildiğini vurguladı.
Uyuşturucu kaynaklı olaylarda azalma gözlenirken yakalama sayısında artış yaşandığına dikkat çeken Eligül , “Asayiş noktasında Emniyet ve Jandarma bu hususta üzerine düşen görevi yapıyor. Diğer kurul üyelerimiz de Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı doğrultusunda gerekli çalışmalara hız vermeli” şeklinde konuştu.
Uyuşturucu ile mücadelenin devletin en büyük öncelikleri arasında yer aldığının altını çizen Eligül , gelecek nesillerin teminat altına alınması için uyuşturucu bağımlılığının ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekti.
Uyuşturucu ile mücadele de farkındalığı artırıcı çalışmalara ağırlık verilmesini isteyen Kaymakam Eligül , “Yarınlarımızı tehdit eden bu probleme karşı elbirliğiyle mücadele etmeliyiz. Hayatımızı kazanalım derken çocuklarımızı ihmal etmemeliyiz” çağrısında bulundu. Toplantıya İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül,İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük İskilip Emniyet Müdüru Erol Karasu,İskilip Jandarma Komutanı Ziya Balcıoğlu ve daire amirleri katıldı.