4750 ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
 4750 ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ
HABERLER

4750 ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

İskilip’te 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin son gününde öğrenciler karne heyecanı yaşadılar.  2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonunda 4750 öğrenciye karneleri dağıtıldı. Tüm yurtta olduğu gibi İskilip’te de Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdiler.

 

İskilip Azmi Milli İlkokulunda gerçekleşen karne dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, Şube Müdürleri Bilal Erğan ve Fatih Okumuş, İskilip Orman işletme müdürü Bayram Yerlikaya, sivil toplum kuruluşları, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldılar.

Karne dağıtım töreninde 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılının 3 Şubat'ta başlayacağını hatırlatan ilçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ATCIOĞLU misafirler ile öğrencilere karşı yaptığı konuşmasında velilere uyarı, öğrencilere de uyarı yanında tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilere sağlık içinde mutluluk dolu günler dileyen Atcıoğlu; özverili çalışmalarından dolayı öğretmen ve idarecileri kutladı. Velilere öğrencilerini notla yâda başka öğrencilerle kıyas etmemelerini, her öğrencinin birey olarak kıymetli olduğunu ifade etti. Öğrencilere de bugün aldıkları karnelerin bir fırsat olduğunu, karneye göre sevinçler yaşamayı veya tedbirler almaları, tatili kitaplarıyla birlikte yaşayıp oyunlar oynamaları gerektiğini belirtti.

 

Karne dağıtım töreninde bir de sürpriz hazırlandı. İskilip Azmi Milli İlkokulunda öğretmen iken yılbaşı öncesi yaş haddinden emekli olan Ahmet Ergen öğretmen sınıfına davet edilerek öğrencileriyle buluştu. Mutluluğu yüzüne yansıyan Ahmet Ergen’e okul müdürü Salih Yılmaz’ın hazırladığı plaket, ilçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ATCIOĞLU tarafından verildi.

 

Dönem boyunca derslerinde başarılı olanlar ile okul geneli yapılan denemelerde ilk sıralarda yer alan öğrencilere başarı belgeleri dağıtıldı.

 

İkinci karne töreni ise evde eğitim alan İskilip Anadolu Lisesi öğrencisi Sefa Dede’nin evinde gerçekleştirildi. İlçe milli eğitim müdürü, şube müdürleri, okul müdürü ve öğretmen eşliğinde Sefa Dede’ye karnesi, başarı belgesi ile hediyesi verildi.

 

Öğrenci ile ailesinin de mutlu olduğu karne dağıtım töreni Sefa Dede ile yapılan sohbetin ardından sona erdi.