TARIM FUARI ÇORUM’DA AÇILIYOR | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
TARIM FUARI ÇORUM’DA AÇILIYOR
HABERLER

TARIM FUARI ÇORUM’DA AÇILIYOR

Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen 8. Çorum Tarım Fuarı kapılarını Çorumlulara açacak.

Yapılacak fuarla ilgili düzenlenen tanıtım programı Heybeli Gıda Restoran’da gerçekleştirildi.

Tanıtıma Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Çorum Borsa Başkanı Naki Özkubat, İlçe Kaymakamları, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ve bazı Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Günümüzde tarımdaki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerin tarım fuarları olduğunu ifade eden Atlas Fuarcılık yetkilisi Fevzi Atasagun, dünyada ve ülkemizde yapılan tarım fuarlarının tarımdaki yeni gelişmeleri üreticilere sunarak teknolojiyi üretenler ile kullananlar arasında bir köprü görevi gördüğünü anlattı.

Bu amaçlar doğrultusunda 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında 8. Çorum Tarım, Hayvancılık Fuarının 500 katılımcı ile açılacağını belirten Atasagun, tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergileneceği ve alım, satım, bilgi alışveriş imkanının elde edileceği tarım fuarında yeni teknoloji ürünü traktörler, biçer döverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama aletleri, hayvancılıkla ilgili modern alet ekipmanları, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları, diğer tarımsal alet, ekipmanları görme değerlendirme, alım ve satım imkanları oluşturulacağını anlattı.

Atasagun, fuarın 21-24 Kasım tarihlerinde saat 10.00-20.00 arasında ziyarete açık olacağını, fuara ziyaretlerin ücretsiz olduğunu ve tüm Çorumluları fuara davet ettiklerini dile getirdi.

23 Kasım Cumartesi Günü Saat 12:00 de Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri tarafından Simental Buzağı ve Güzellik Yarışması yapılacağını kaydeden Atasagun, “Tüm ilgililerin fuarımızı ziyaret etmesini bekliyoruz. Fuarımıza destek veren odalara, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” dedi.