USLU, HEMŞEHRİMİZ PROF. DR. ŞÜKRÜ KIZILOT’UN CENAZE TÖRENİNE KATILDI. | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
USLU, HEMŞEHRİMİZ PROF. DR. ŞÜKRÜ KIZILOT’UN CENAZE TÖRENİNE KATILDI.
HABERLER

USLU, HEMŞEHRİMİZ PROF. DR. ŞÜKRÜ KIZILOT’UN CENAZE TÖRENİNE KATILDI.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden vergi uzmanı, akademisyen ve gazeteci Prof. Dr. Şükrü Kızılot (65) Ankara'da toprağa verildi. Kızılot için Kocatepe Camisi'nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törene Kızılot'un eşi Zuhal Kızılot, çocukları ve yakınlarının yanı sıra Maliye Bakanı Naci Ağbal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı,  Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, İzmir Milletvekili Oktay Vural, DSP eski Genel Başkanı Masum Türker, eski bakanlar Abdülkadir Aksu, Hikmet Sami Türk, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ile meslektaşları ve vatandaşlar katıldı. Kızılot'un tabutunun üzerine Türk bayrağı ve Fenerbahçe forması konuldu. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Kızılot'un cenazesi araca alındı.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, merhum Kızıtot’un eşi Zuhal Kızılot’a başsağlığı dileyerek acılarını paylaştı.

Törenin ardından, Kızılot'un cenazesi Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.