İSKİLİP İLKÖĞRETİM HAFTASINI KUTLADI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP İLKÖĞRETİM HAFTASINI KUTLADI
HABERLER

İSKİLİP İLKÖĞRETİM HAFTASINI KUTLADI

2019-2020 Eğitim öğretim yılı ilköğretim haftası Azmimilli ilkokulunun hazırladığı program Azmimilli Ortaokulu konferans salonunda yoğun katılımın olduğu coşkulu bir şekilde kutlandı.

İlköğretim haftası törenine İlçe Garnizon Komutanı Fatih Cura, İskilip Meslek Yüksekokulu müdürü Prof Dr Muammer Cengil, İlçe Jandarma Komutanı Ziya Balcıoğlu, İlçe Emniyet Müdür V. Muhammet Semih Çolak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdür ve öğretmenleri ile öğrenci velileri katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Programda açılış konuşmasını yapan İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ATCIOGLU konuşmasında; “ilk eğitimin anne ve babadan alındığını, İskilip’in eğitimde daha iyi yerlere gelmesi için tüm eğitim çalışanları olarak bu güne kadar ellerinden geleni yaptığı ve yapmaya devam edeceklerini” belirtti. ATCIOGLU konuşmasında öğrenci, öğretmen ve velilere uyarılarda bulunarak bu sene üniversiteye yerleşen öğrencilerimizle gurur duyduğunu ve bununla yetinmeyeceklerini İskilip’in daha fazlasını hak ettiğini belirtti. Tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından sahne alan öğrencilerin seslendirdikleri birbirinden güzel şiirler, gösteriler misafirler tarafından büyük beğeni ile izlendi. Gösterilerin devamında ilköğretim haftası ile ilgili özlü güzel sözlerden oluşan bir video misafirlerin beğenisine sunuldu.  Farklı sınıf seviyesinde değişik gösterilerle zenginleştirilen program, sunucunun 2019–2020 eğitim ve öğretim yılı ilköğretim haftasını kutlayıp katılımcılara teşekkür etmesiyle sona erdi.