KÖY ORTA OKULUNDA MESLEKLER TANITILDI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
KÖY ORTA OKULUNDA MESLEKLER TANITILDI
HABERLER

KÖY ORTA OKULUNDA MESLEKLER TANITILDI

İskilip e bağlı Kurusaray Köyü Ortaokulunda meslekler tanıtıldı. Taşıma merkezi bir okul olan Kurusaray Köyü Ortaokulu öğrencileri birçok mesleği aynı anda tanıdı, bazı meslek grupları ile ilk defa tanıştılar.

İskilip ilçe milli eğitim müdürlüğü, İlçe Jandarma komutanlığı ile  Kurusaray Ortaokulu Müdürlüğü tarafından  organize edilen "Meslek Tanıtımı Etkinliği" kapsamında asker, Jandarma, Polis, Avukat, Doktor, İtfaiyeci gibi  önemli meslekler mesleği yapanlar tarafından geleceğimizin teminatı olan öğrencilere tanıtıldı.

Kurusaray köyündeki etkinliğe İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, İlçe milli eğitim şube müdürü Bilal Erğan, İlçe jandarma komutanı Teğmen Ziya Balcıoğlu, Dr Ayhan Bolat, avukat Sultan Ceylan, Jan.Uzman Çvş Halis Gül, polis memuru Hamza Çapkın, itfaiye personeli Yılmaz Çırak, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldılar.

Eğitim 2023 Vizyonu doğrultusunda kariyer basamaklarını seçme noktasında yardımcı olmak amacıyla böyle bir etkinliğin faydalı olacağı planlanarak çalışmalar yapıldı. Meslek tanıtımı programı okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve katılımcıların beğenisini kazandı.  Program ilgiyle takip edildi.

Her meslek gurubunun temsilcisinin kendi meslekleri ile ilgili bilgilendirme ve görev şartları hakkında tanıtımın yapıldığı etkinlik boyunca öğrenciler merak ettikleri soruları  meslek gruplarındaki çalışanlara yönlendirdiler.  O mesleğe nasıl sahip olabilecekleri konusunda bilgi edindiler. Öğrenciler gelecekte bu meslekleri seçtiklerinde karşılaşabilecekleri zorlukların neler olacağı ve hangi mesleğe yönelmeleri gerektiği, bu sayede bilgi beceri noktasında kendilerinin farkındalık oluşturarak nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini öğrenmiş oldular.

Okul müdürü Barbaros Duman böylesi bir etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine destek olan, katkı veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Atcıoğlu, ilçe jandarma komutanı teğmen Ziya balcıoğlu ve Uzman Çavuş Halis gül'e ayrıca katılımları ve bilgilendirmeleriyle öğrencilere ışık tutan meslek grubu katılımcılarına teşekkür etti.

Program sonunda ir konuşma yapan İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Atcıoğlu; "öğrencilere hayatın devam ettiğini ilerleyen zamanda sorumlulukların ailelerinden kendilerine geçeceğini" söyledi. Kendilerinin de bir meslek sahibi olarak bunun altından daha rahat kalkabileceklerini, bu nedenle şimdiden seçecekleri, sevecekleri bir mesleği hedeflemelerini hatırlattı. Mesleklerini tanıtan tüm katılımcılara da teşekkür etti. Topluca resim çektirilerek etkinlik sona erdi.

ğini bildirdi. destek olan ve Şube müdürü Bilal Erğan a ve ndan katılım sağlayan tüm çalışanlarımıza