TESPİTLER, TENKİTLER ÖVGÜYE DÖNÜŞTÜ | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
TESPİTLER, TENKİTLER  ÖVGÜYE DÖNÜŞTÜ
HABERLER

TESPİTLER, TENKİTLER ÖVGÜYE DÖNÜŞTÜ

Belediye Başkanı Recep Çatma göreve geldiği tarihten bu yana yüksek bir tempoyla çalışıyor. Bu tempoya ayak uyduranlar ve uyduramayanlar konusunu sonra değerlendireceğiz.
İlk iki yıl almadığı tenkit, eleştiri kalmadı. Herkes bir noktadan sonra altyapının bir kısmını sonraya bırakacağını düşünüyordu. 8 Altyapıya hiçbir Belediye Başkanı girişmeyi istemez doğal olarak. Ama baktık ki ilk günkü kararlılığıyla İskilip'in tüm altyapısını tamamladı. Bazılarının hayal bile edemeyeceği asfalt çalışmasını tamamladı. Bu süre zarfında bazı basın organları günlük sıkıntılardan etkilenerek eleştiri hakkını kullanırken, bazıları "Çamur Kent İskilip" manşeti ile yönlendirmeler ile yıpratmaya kalkıştı. Biz bu yolu tercih etmedik. Yapıcı eleştirilerde bulunmaya gayret ettik. Belediyeden de herhangi bir maddi destek görmedik. Gazeteci bu günü gördüğü gibi 50 yıl sonrasını da görebilmeli! Vizyon meselesi deyip geçelim.
ELİNE FOTOĞRAF MAKİNESİ ALAN HERKES GAZETECİ DEĞİLDİR
Asfaltla güzelleşen İskilip'in işi henüz bitmedi. Eleştiriler kesildi. Övgüler başladı. Eline fotoğraf makinesi alan herkesin gazeteci sayıldığı bu memlekette hakarete varan eleştiride bulunanların Başkana yaklaşma yarışına da şahit olduk. Bunu da bir kenara not ettik. (Fotoğraf sanatçılarımız elbette bu konunun dışındadır.) 
ÇALIK'TAN BU YANA YAPILAN PARKE TAŞLARI TAMAMEN SÖKÜLDÜ
Belediye 30 yıllık üstyapıyı tamamen söktü, kazdı. Mustafa Çalık'tan bu yana eski Belediye Başkanlarının yaptığı kilit parke taşlarının tamamı geçersizleşti. Sil baştan parke çalışması gerekiyordu. Başkandan edindiğimiz bilgiye göre bugüne kadar 250 tır parke taşı getirildi. 200 kamyon daha getirileceği söyleniyor. 
BELEDİYE 14 EKİP, 220 PERSONELLE SAHADA
9 Ekiple 120 kişi kilit parkede çalışıyor. Başkan her sabah çalışma alanlarını denetliyor. Çalışma yapılan yerlerde ikamet edenlerin taleplerini dinliyor ve anlık çözümler üretiyor. Bir gününüzü Başkanla geçirirseniz bu kanaat rahatlıkla sizde de oluşacaktır. Yeni hattan abone bağlama ve tuvaletlerin yenilenmesi işinde de 5 ekip sahada görev yapıyor.
Yazı dizimiz gazetecilik etiği ile devam edecek. Buradan bazı konuları yazarken yerel yönetimi eleştirirken, kendi öz eleştirimizi de yapacağız. Güçlü kadrosu ile İskilip Gazetesi her konuya değinirken yapıcı olmaya devam edecektir. www.iskilipgazetesi.com adresinden de son dakika haberlerine ulaşabileceksiniz.
Saygılarımızla…
İSKİLİP GAZETESİ