DAVET VAR, YEMEK YOK | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
DAVET VAR, YEMEK YOK
HABERLER

DAVET VAR, YEMEK YOK

Türkiye genelinde, Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan, Ziraat Odası seçimleri Çorum’da da heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Yasalar gereği  7 Şubat’ta yapılacak olan seçimlerde, İskilip İlçesi’nde de hız kesmeden sürüyor.  İskilip Ziraat Odası seçimlerinde, mevcut Başkan Kamil AKDOĞAN, Selim İSTANBULLU VE Hasan KASA olmak üzere 3 aday var.

     3 adayın yarışacağı İskilip Ziraat Odası seçimleri kapsamında , Selim İSTANBULLU 30.01.2019 Çarşamba günü bir düğün salonunda, Oda  delegeleri, muhtarlar, Ak Parti İlçe Başkanı, Meclis üyeleri, Meclis üyesi adayları ve Ak Parti İlçe Teşkilatına  yemek verdi. Yemekte, organizasyon bozukluklarından dolayı  davetlilerin bir bölümüne yemek yetmedi. Bazı davetliler, bu durumu protesto etmek amacı ile salonu terk ettiler.

     Haber öncesinde arayarak görüşme sağladığımız diğer Siyasi Parti Temsilcileri,  böyle bir davet gelmediğini söylediler. Yemeğe, diğer siyasi Parti İlçe Başkanları ve temsilcileri davet edilmeyip, sadece Ak Parti İlçe Başkanı, Ak Parti İlçe teşkilatı ve Meclis üyelerinin  davet edilmesi de ayrı bir tepkiye neden oldu.

   Çiftçilerin odası olan Ziraat odası, hiçbir siyasetçinin babasının malı değildir, Ziraat Odası herkese eşittir ve eşit olmalıdır. Her siyasi görüşten delege varken neden siyasi parti  temsilcileri davet edilmedi. Ayrıca Ak Parti İlçe Başkanının delege olduğu ise herkes tarafından biliniyor,buna karşın delegelerin içerisinde değil de protokolde yer alması da bazı  katılımcıların ve delegelerin tepkisine yol açtı.

     Bazı katılımcılar ise, böylesine onurlu bir Odanın adayının da hiçbir Siyasi Partiyi arkasına alması uygun değildir, Oda Başkanlığına seçilmesi halinde, çiftçilere mi hizmet edecek siyasetçilere mi diyerek serzenişte bulundular.