ÇATMA’DAN İSKİLİP ESNAFINA İYİ HABER | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
ÇATMA’DAN İSKİLİP ESNAFINA İYİ HABER
HABERLER

ÇATMA’DAN İSKİLİP ESNAFINA İYİ HABER

Aralık ayı Belediye Meclisi Olağan toplantısında  her yılın Aralık ayında belirlediği gelir tarifesinin görüşülmesinde dükkan 2019 Yılında dükkan kiralarına ve su gelirlerine zam yapılmadı.

Başkan Çatma’nın esnafın rahat nefes alması için meclise sunduğu teklif, meclis üyelerinden olumlu karşılık buldu.  Buna göre 2019 Yılında Belediye dükkânlarında oturan esnafa ve su gelirlerine zam yapılmaması oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı Recep Çatma konu ile ilgili yaptığı açıklamada “ Esnafımız ile sürekli istişare halindeyiz. Belediyemiz dükkânlarında faaliyet gösteren esnafımız bizlerden bu yıl zam yapılmaması halinde ekonomik açıdan rahatlayacaklarını beyan etmişlerdir. Bizde bu haklı talebi değerlendirerek meclisimize taşıdık. Bunun yanında su gelirlerimize de 2019 yılında zam yapmayarak tüm hemşerilerimizin refahına yönelik attığımız adımı da meclis üyesi arkadaşlarımızla müzakere ettik. Her iki teklifimizi de meclis üyelerimizin oylarına sunduk. Dükkân kiralarına ve suya zam yapılmaması teklifimiz oy birliği ile kabul edildi. Alınan kararların esnafımıza ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını diliyor, her zaman uyum içinde çalıştığımız meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.