Çakmak Dede kitabı yayında | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
Çakmak Dede kitabı yayında
HABERLER

Çakmak Dede kitabı yayında

500 Yıl önce yaşamış ve Evliya Çelebi’nin 40 bin müridinin olduğuna işaret ettiği, halk arasında Çakmak Dede olarak bilinen Mevlana Şeyh Muslihiddin Attar El İskilibi kitabı yayınlandı.
Eğitimci-Yazar, yerel tarihçi Nurettin Tanay'ın kaleme aldığı kitap, Belediye Kültür yayınları kapsamında hazırlanarak bastırıldı. Uzun süreli araştırma ve belgelendirme çalışmasının ardından zengin içeriği ve baskısı ile göz dolduran kitap okuyuculardan yoğun ilgi görüyor. 
Çakmak dede hakkında ulaşılabilen tüm belge ve bilgiler kitapta yerini aldı. Bir başvuru kitabı ya da kaynak kitap olarak değerlendirilebilecek eser, araştırmacılara yol gösterecek niteliğe sahip olması bakımında özel önem taşıyor. Çakmak Dede kitabı din görevlileri tarafından da büyük ilgi gördü.
MÜFTÜ İÇTÜZEL'DEN TAVSİYE VE TEŞEKKÜR
İlçe Müftüsü Nurettin İçtüzel Cuma vaazında, hazırlanan bu eserle önemli bir hizmetin yerine getirildiğini söyleyerek büyük alim hakkında şimdiye kadar söylenti ve rivayetlerden öte geçilemediğini, mutlaka okunması gereken bu kitapla kıymetli bir hizmetin sunulduğunu söyleyerek İskilip Belediyesine teşekkür etti.
Belediye Başkanı Recep Çatma kitabın Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden temin edilebileceğini, bu tür çalışmalara her zaman destek olmaya devam edeceklerini beyan etti.