İSKİLİP BELEDİYESİ ESNAFLA BULUŞUYOR | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP BELEDİYESİ  ESNAFLA BULUŞUYOR
HABERLER

İSKİLİP BELEDİYESİ ESNAFLA BULUŞUYOR

ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILIN MASTIR PLANI ÇIKARILIYOR

İskilip Belediyesi önümüzdeki 5 yılın mastır planını çıkarmak, esnafların görüş ve taleplerini almak amacıyla gruplar halinde esnaf toplantıları düzenliyor.

26 Nisan 2018 Perşembe günü İskilip Seyirtepe Sosyal Tesislerinde ilki düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısına Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu, İskilip Kaymakamı Emre Dündar, Ak Parti İskilip İlçe Yönetimi, Belediye meclis üyeleri ve davetli esnaflar katıldılar.

Toplantıda konuşma yapan İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek güncel siyasi değerlendirmelerde bulunarak “İskilip Belediyesini örnek teşkil edecek İstişare ve Değerlendirme Toplantısından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

ÇATMA 4,5 YILI DEĞERLENDİRDİ

Belediye Başkanı Recep Çatma slayt ve video film eşliğinde  görevde bulunduğu 4 yılın değerlendirmesini yaptı.  Önümüzdeki süreçte yapacakları faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Çatma “ Esnaf toplantılarımız aynı meslek gruplarına göre bir program dâhilinde devam edecektir. Bu toplantıyı yapmaktaki amacımız önümüzdeki 5 yılın mastır planını beraberce sizlerinde görüş ve önerilerini alarak hazırlamaktır. Aynı zamanda bildiğiniz gibi altyapıdan sonra üstyapıda da eksik bırakmak istemiyoruz. Sizlerin talep ve istekleri doğrultusunda yaz sezonunda eksiklerimizi tamamlayacağız. Katılım gösterdiğiniz için teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

USLU; “ BAŞKAN ZOR OLANI SEÇTİ VE BAŞARDI”

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu konuşmasında İskilip’in her zaman yerinin ayrı olduğunu beyan etti. Uslu konuşmasında Belediye Başkanı Recep Çatma’nın üst yapıda makyaj gibi kolay yolu seçmediğini,  önce altyapıyı tamamladığını ve üstyapıda da güzel hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi. Uslu “ Bizlerde başta devlet yatırımları olmak üzere her hizmette Belediyemizin ve siz kıymetli İskilip halkının yanında olmaya devam edeceğiz. İstişare ve Değerlendirme toplantılarının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Uslu erken seçim değerlendirmesinde de bilgilendirmelerde bulundu.

TALEP VE ÖNERİLER YAZILI OLARAK ALINDI

Konuşmalardan sonra masalara kalem ve kağıt dağıtılarak misafirlerden İskilip için yapılması gerekenleri yazmaları istendi. Değerlendirmelerin alınmasından sonra davetlilere İskilip Dolması ikram edilerek İskilip Belediyesinin bastırdığı tanıtım kataloğu dağıtıldı. Geç saatlere kadar devam eden toplantı sonrasında davete katılan esnaflar Belediye Başkanı Recep Çatma’ya teşekkür ederek tesisten ayrıldılar. Toplantılar ikişer, üçer günlük aralıklarla İskilip esnafının tamamını kapsayacak şekilde devam edecek.