AFRİN KAHRAMANLARINA İSKİLİP DOLMASI İKRAMI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
AFRİN KAHRAMANLARINA İSKİLİP DOLMASI İKRAMI
HABERLER

AFRİN KAHRAMANLARINA İSKİLİP DOLMASI İKRAMI

İskilip Belediyesinin organizasyonu ile Osmanlı sefer yemeği olarak bilinen 500 yıllık tarihe sahip İskilip Dolması Suriye sınırında bulunan Hatay, Hassa'da kahraman Mehmetçiklerimize ikram edilecek.

Bu amaçla geçtiğimiz hafta Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Recep Çatma başkanlığında yapılan istişare ve değerlendirme toplantısına siyasi parti başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları katıldılar.

50 KAZAN İSKİLİP DOLMASI İKRAM EDİLECEK

Toplantıya iştirak edenlerin tamamı planlanan organizasyona gereken desteği vereceklerini beyan ettiler. Bu amaçla gerekli irtibatların kurulması, dolma organizasyonunun eksiksiz ve aksaksız yapılması için siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının verdikleri üyelerden 14 kişilik komisyon kuruldu.

KAMPANYA İSKİLİPLİLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR.

Toplantı sonrası Belediye Başkanı Recep Çatma'nın konuyu sosyal medya hesabından duyurmasının ardından yardımda bulunmak isteyenlerin yoğunluğundan Belediyenin telefonları kilitlendi. İskilip'te ve İskilip dışında yaşayan İskilipliler ve İskilipli olmayanlarda yardımda bulunma taleplerini iletmeye devam ediyorlar.

Siyasi Partiler ve sivil toplum kuruluşları sağlayabilecekleri katkıyı yönetimleri ile istişare ettikten sonra önümüzdeki günlerde tekrar toplantı yapılacak. Hatay, Hassa'da pişirilerek ikram edilecek dolmanın ikram edileceği tarih, dolma malzemelerinin taşınması, ustalarının, hizmet ekibinin ve katılımcı sayısının ulaşımı gibi konular bu toplantıda netleştirilecek ve hemen akabinde ikram çalışmalarına başlanılacak.

RECEP ÇATMA'DAN YOĞUN İLGİYE TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Recep Çatma " konuya ilgi gösteren siyasi partilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve İskilipli hemşerilerimize birlik ve beraberlik içinde gönülden ilgilerine teşekkür ediyorum. Son değerlendirme toplantımızın ardından vakit geçirmeden Afrin kahramanlarımıza sefer yemeğimiz İskilip Dolmasını ulaştıracağız." dedi.