HİTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇORBA DAĞITTI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
HİTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇORBA DAĞITTI
HABERLER

HİTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇORBA DAĞITTI

Anadolu Gençlik Derneği İskilip Temsilciliğinin organize ettiği “ Mekke’nin Fethi” programı sonrasında İskilip Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri tarafından programa katılanlara ve İskilip Esnafına Çorba ikramında bulunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İskilip Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Alihan Deveci şu ifadeleri kullandı ;

“ Misyonu eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini uluslararası standartlarda yürüterek, mesleki ve teknik eğitimin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip, çözümleyici konusunda “ EN İYİ OLMA” çabası güden, mesleki ahlak, aidiyet duygusu, okul içerisinde ki ortak inanç ve değerler bütünlüğüne uyum kabiliyeti gelişmiş, nitelikli ve yetenekli uzmanlar yetiştirmek olan bir üniversitenin öğrencisizleriyiz. Bize öğretilen mutluluğun bir gün öğleye kadar uyumamak olduğu, bir gününü alışverişe harcayıp güzel şeyler almak yerine büyüklerimizden güzel şeyler duymak olduğunu veya bir arkadaşınla kafede sohbet etmek yerine arkadaşını da alıp onlarla sohbet etmeye gitmek, onlara hal hatır sormak, bir problemleri olduğu zaman hemen yardıma gitmekten geçtiğini bilen Müslüman Türk gençleriyiz. Bu akşam da bilinçli üniversite gençliği olarak İskilip’in soğuk akşamında evlerine helal kazanç götürme gayreti içerisinde olan esnaflarımıza ve Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlemiş olduğu program sonrası vatandaşlarımıza sıcak çorba ikramında bulunduk. Her zaman olduğu gibi böylesine anlamlı günde de desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Profesör Doktor Muammer Cengil Hocamıza, Müdür Yardımcılarımıza, Bölüm Hocalarımıza, tüm öğrenci arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 1389. Sene-i devriyesini kutladığımız Mekke’nin Fethi zaferimiz kutlu olsun. Savaş ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir.( Bilge Kral Aliya)” dedi.