İskilip Gazetesi | Çorum | AVC


İskilip Gazetesi Editör


ÜSTYAPIDA DA İZ BIRAKAN HİZMETLER

Sekiz altyapı çalışmasını tamamlayarak örnek gösterilen Belediye Başkanı Recep Çatma üstyapıda başlattığı hizmetlerle de adından söz ettiriyor.

Yoğurt pazarı olarak bilinen, bir dönem bir esnaf dükkânının beklediği, bir dönemde tuvalet yapılıp bırakılan Ulucami etrafı çevre düzenleme ve peyzaj projesinin uygulanmasına başlandı. Tuvaletler yıkılıp yeraltına alınacak. Erkek ve hanım tuvaletleri birbirinden mesafeli yerlerde bulunacak. Uygulamada estetik kilit parke taşları kullanılacak, çevreye uygun ağaçlar dikilecek. Projenin tamamlanması ile birlikte İskilip, belediye etrafını da kapsayan güzel bir alan ve meydana kavuşacak. Projenin kısa sürede tamamlanması için tüm imkânlar seferber edildi.

Seçim vaatlerinin arasında bulunan her mahalleye çocuk parkı hizmetini de yerine getiren Çatma mahalle muhtarları ile toplanarak uygun yer gösterildiğinde yeni parklar kuracağını söylüyor. Eskiden yapılan kargacık, burgacık oyun parklarının yerini şimdi kauçuk zeminli, her oyun grubunun yanında fitnes aletleri ve kamelyaların bulunduğu modern ve bakımlı çocuk parkları aldı. Bu sayede çocuklar aileleri ile birlikte bu parklarda hoşça vakit geçirme imkânına kavuştular.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İSKİLİP’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Diğer yandan Başkan Çatma tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduğu Ulaştepe ve Dabakhane mahallelerinin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamına alınması kabul edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanıp, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bundan sonraki süreçte tamamlanacak olan çalışmalar sonrasında Toki’nin İskilip’e gelmesi mümkün olacak. Projenin uygulamaya geçmesi ile birlikte İskilip’in çehresi değişeceği gibi sosyal, ekonomik ve en önemlisi kentleşme anlamında önemli gelişmelere şahit olacağız.

İskilip, Recep Çatma ile kabuğunu kırmıştır. Belediye işini yapıyor ve işini iyi yapıyor. Herkes işini yaptığı ve işini iyi yaptığı zaman İskilip tercih ve takdir edilen bir şehir olacaktır.

 

İskilip Gazetesi